Polska – KONCERT „Abp Antoni Baraniak In Memoriam”

05 Marzo 2018
Zdjęcia: Marcin Niewalda
There is no translation available.

(ANS – Kraków) – Współczesne czasy w których żyjemy odarły młode pokolenia z autorytetów, do którym możemy się dzisiaj odwołać. Na szczęście jest coraz więcej ludzi i organizacji, które sięgając do historii, wydobywają te z przeszłości, które dla współczesnych pokoleń, są nadal świadectwem nieustępliwej walki o godność, wartości, prawdę i chrześcijańskie ideały.

Jedna z historycznych postaci, która jest eksponowana dzisiaj, jako godna uwagi, jest arcybiskup Antoni Baraniak, „niezłomny rycerz polskiego Kościoła”, tak nazywany jest w wielu publikacjach. Był salezjaninem, który w pełni zrealizował oddanie Kościołowi w bardzo trudnych czasach reżimu komunistycznego.

Hołd oddawany temu wielkiemu kapłanowi i Polakowi ma miejsce przy różnych okazjach i różnych formach, szczególnie o wymiarze patriotycznym.

4 marca b.r., w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie odbył się koncert zatytułowany: Abp Antoni Baraniak In Memoriam.

Organizatorami artystycznego wydarzenia byli Salezjanie, Instytut pamięci Narodowej, oddział w Krakowie oraz Stowarzyszenie Passionart. Chór, orkiestra symfoniczna oraz soliści Filharmonii Krakowskiej wykonali REQUIEM d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Podczas koncertu uroczyście wniesiono portret arcybiskupa Baraniaka a ks. Adam Parszywka, inspektor, przedstawił jego postać. Zgromadził on wile osób, które wypełniły kościół na Dębnikach. Wrażenia artystyczne oraz poziom wykonania sprawiły, że zakończył się owacją na stojąco.

InfoANS

ANS - “Agencia iNfo Salesiana” - es un periódico plurisemanal telemático, órgano de comunicación de la Congregación Salesiana, inscrito en el Registro de la Prensa del Tribunal de Roma, Nº. 153/2007.

Este sitio utiliza cookies, para mejorar la experiencia del usuario y por motivos estadísticos. Al entrar en esta página declaro que estoy de acuerdo con el uso de cookies. para saber más o negarse a usar este servicio has clic en el botón "Más informaciones"