Polska – COVID 19 - POMOC. Nie zostawmy ich samotnie

05 Maggio 2020

(ANS – Warszawa) – Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie pamięta o misjach i misjonarzach w tym szczególnym czasie, który w różnym stopniu dotyka nas wszystkich.

Jeden mały koronawirus postawił świat na głowie i uczymy się nowych sposobów życia, pracy, nauki, wzajemnych relacji, przeżywania wiary…

Nasi świeccy pracownicy pracują zasadniczo zdalnie, ale my jako mieszkańcy ośrodka - salezjanie i salezjanki – w łączności z wolontariuszami podjęliśmy się dodatkowego momentu modlitwy w ciągu dnia, kiedy prosimy Boga o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa, a także polecamy misjonarzy i wolontariuszy opiece Matki Bożej, modląc się przez wstawiennictwo Księdza Bosko. Niech dobry Bóg czuwa nad nimi.

Wszyscy nasi wolontariusze wrócili do Polski. Nowi kandydaci na wolontariuszy odbywają formację online.

W związku z pogarszającą się sytuacją w wielu krajach, spowodowaną ograniczeniami celem zahamowania liczby nowych zachorowań, ogłosiliśmy kampanię społeczną: Covid19 – Pomoc. Nie zostawmy ich samotnie.

Ze szczegółami można zapoznać się na naszej stronie.

Zakładka z kampanią stała się swego rodzaju platformą informacyjną oraz miejscem udzielania pomocy.

Dzięki informacjom napływającym od misjonarzy, informujemy na bieżąco o sytuacji panującej w różnych częściach świata w związku z Covid-19.

Informujemy też o potrzebach ludzi w tym czasie oraz o formach udzielanej pomocy.

Wrażliwość Darczyńców jest ogromna, bo przez 2,5 tygodnia udało nam się zebrać ok. 70 000,- zł.

Z tej sumy wypłacamy pomoc do 2 000,- euro dla potrzebujących, których cały czas przybywa.

O kampanii informujemy również w naszych mediach społecznościowych oraz za pośrednictwem zaprzyjaźnionych redakcji.

Jest to projekt długoterminowy, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo potrwa jeszcze ta pandemia ani jakie przyniesie skutki.

InfoANS

ANS - "Agenzia iNfo Salesiana" - è un periodico plurisettimanale telematico, organo di comunicazione della Congregazione Salesiana, iscritto al Registro della Stampa del Tribunale di Roma, n. 153/2007.

Questo sito utilizza cookie anche di terze parti, per migliorare l'esperienza utente e per motivi statistici. Scorrendo questa pagina o cliccando in qualunque suo elemento, acconsenti all'uso dei cookie. Per saperne di più o negare il consenso clicca il tasto "Ulteriori informazioni".